Житія святих,  Грудень

Мучениця Матрона Конюхова

Місяця грудня на 2-й день

Мучениця Матрона Степанівна Конюхова народилася 1848 року в Москві в селянській родині. Відомості про її життя до революції не збереглися, але в 1930-ті роки її шанували як подвижницю, блаженну і прозорливу, до неї зверталися за порадами і з проханнями помолитися.

Матрону Степанівну заарештували 26 серпня 1937 року, їй було вже 89 років.

Подвижницю звинуватили в участі в контрреволюційній церковно-монархічній групі, прийнятті у себе на квартирі своїх численних шанувальників, прославлянні померлого священика Валентина Амфітеатрова.

Матрону Степанівну засудили до розстрілу, стратили 15 грудня 1937 року на підмосковному полігоні Бутове і поховали в безвісній спільній могилі.

Зарахована до лику святих новомучеників і сповідників Руських 7 травня 2003 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.