Мучениця Марія Данилова p18dcmmg2bh58uftr497e1vc83
Житія святих,  Грудень

Мучениця Марія Данилова

Місяця грудня на 30-й день

Данилова Марія Федорівна народилася 25 лютого 1884 року у сім’ї робітника-ткача. Два роки Марія навчалася у школі, потім пішла стопами батька: працювала мотальницею та ткаляю. У 1917 році Марія Федорівна була захоплена ідеєю робітничо-селянської влади, і в 1918 стала навіть членом ВКП(б). Але в 1920 році вийшла з партії і стала ревним членом Церкви.
Мешкала Марія Данилова у місті Гаврилів-Ям, сім’ї не мала. Вийшовши на пенсію, працювала у радгоспі різноробочою. Головною турботою Марії Федорівни була церква. Майбутня мучениця була членом церковної ради і виконувала посаду церковного старости. Коли у жовтні 1936 року церкву було закрито, Марія Федорівна ходила по селах і збирала підписи громадян проти закриття церкви, їздила до Ярославля та Москви клопотати про її повторне відкриття. 10 березня 1937 року група віруючих у кількості 70-80 осіб за участі та організації Марії Федорівни пішла до сільради з вимогою відкрити церкву, але була розігнана міліцією. Це стало приводом для арешту Марії Данилової.
25 жовтня 1937 року її було заарештовано, а 16 листопада 1937 року засуджено як «учасницю контрреволюційного церковно-повстанського угруповання, участь у нелегальних зборищах, погромно-повстанську пропаганду» і засуджено до 10 років ВТТ.
Відбувши майже весь термін ув’язнення, Марія Федорівна Данилова померла в таборі 12 січня 1946 року за нез’ясованих обставин. Похована у братській могилі табору.