...
Мучениця Людмила Чеська, княгиня p1at92c0mps4er27v671r1m1i6l5
Житія святих,  Вересень

Мучениця Людмила Чеська, княгиня

Місяця вересня на 16-й день

Святу мученицю Людмилу, княгиню Чеську, було видано заміж за Чеського князя Боривоя. Подружжя прийняло Святе Хрещення від святителя Мефодія, архієпископа Моравського, просвітителя слов’ян. Ставши християнами, вони проявили турботу про просвітництво світлом істинної віри своїх підданих, будували церкви і запрошували священиків для звершення в них Богослужінь. Князь Боривой помер рано, 36-ти років. Свята Людмила, залишившись вдовою, вела суворе, благочестиве життя і продовжувала піклуватися про Церкву за правління її сина Вратислава, яке тривало 33 роки. Вратислав був одружений на Драгомирі, від неї мав сина В’ячеслава. Після смерті Вратислава на престол вступив 18-річний В’ячеслав. Користуючись недосвідченістю і молодістю свого сина, Драгомира почала насаджувати в країні язичницькі звичаї та звичаї. Свята Людмила стала проти цього. Драгомира зненавиділа свою свекруху і намагалася погубити її. Коли свята Людмила віддалилася в м. Течин, то Драгомира підіслала до неї двох бояр для вбивства. У той час, коли свята Людмила молилася, вбивці увійшли в будинок і виконали веління Драгомири. Мощі святої мучениці Людмили були поховані в Течині біля міської стіни. Від її гробу стали відбуватися численні зцілення. Князь В’ячеслав переніс тіло святої Людмили до Праги і поклав його в церкві святого Георгія.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь мученице Людмиле, княгине Чешской, глас 4

Оста́вльша тьму идолослуже́ния/ и с горя́чей любо́вию прия́в свет Правосла́вныя ве́ры Христо́вы,/ яви́ся ты, свята́я Людми́ло, я́ко звезда́ у́тренняя,/ и све́том свя́тости твоея́// и́стинный день Богопочита́ния в Че́стей земли́ нача́в.

Кондак мученице Людмиле, княгине Чешской, глас 2

Храм Твой всечестны́й,/ я́ко цельбу́ душе́вную обре́тше вси ве́рнии,/ велегла́сно вопие́м ти,/ де́во му́ченице Людми́ло, великоимени́тая:// Христа́ Бо́га моли́ непреста́нно о всех нас.

 

Ще в розробці