Мучениця Киріакія Нікомидійська p1ao139a34bjnd691ise1kak67s3
Житія святих,  Липень

Мучениця Киріакія Нікомидійська

Місяця липня на 7-й день

Свята мучениця Кіріакія постраждала за Христа в Нікомідії під час гоніння Діоклітіана. Вона була єдиною донькою благочестивих християн Дорофея і Євсевії, які дали обітницю присвятити свою доньку Богу.

На початку гоніння святі Дорофей і Євсевія були розлучені з дочкою і віддані під суд правителя Іуста, а святу Кіріакію послали в Нікомідію до співправителя Діоклітіана – Максиміана Геркула. Свята мучениця з твердістю переносила катування, молячись Богу. Господь здійснив багато чудес для напоумлення ідолопоклонників: ідоли впали в язичницькому капищі, щойно святу привели туди; випущені на мученицю дикі звірі покірно лягали біля її ніг. Бачачи це, багато язичників навернулися до Христа. Коли було прочитано смертний вирок, свята Кіріакія попросила час для молитви. Після закінчення молитви вона мирно померла, врятована Господом від рук римських катів (IV).

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь мученице Кириакии Никомидийской, глас 3

Одоле́нием чуде́сным/ победи́ла еси́ вра́жия си́лы до конца́,/ Неде́ло пресла́вная,/ идоложре́ния бо тьму/ дале́че Креста́ честна́го све́тлостию прогна́ла еси́./ Му́ченице всехва́льная,/ Христу́ Бо́гу моли́ся// дарова́ти нам ве́лию ми́лость.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку