Мучениця Дарія Улибіна p1ea01gasj1t5j1cm6qsk15honn23
Житія святих,  Серпень

Мучениця Дарія Улибіна

Місяця серпня на 5-й день

Мучениця Дарія Улибіна народилася наприкінці 70-х років XIX століття. Відрізнялася смиренням і благочестям. З 1916 року як послушниця трудилася у подвижниці мучениці Євдокії Шейкової, що жила в селі Пуза Ардатовського повіту Нижегородської губернії (нині село Суворове Дівєєвського району).

Разом з іншими послушницями, мученицями Дарією Тимагіною і Марією, добровільно розділила долю своєї наставниці Євдокії, засудженої 18 серпня 1919 року і розстріляної того самого дня командуванням карального загону за доносом про приховування дезертира та агітацію проти Червоної армії. Перед смертю прийняла причастя разом з іншими мученицями від священика Успенської церкви села Пуза, отця Василя Радугіна.

Мучениця Дарія прославлена Архієрейським ювілейним Собором РПЦ 2000 року. У 2001 році мощі Нижегородських мучениць були відкриті і нині спочивають у церкві Успіння Богородиці села Суворова.