Мучениця Аполлінарія Тупицина p1auf0k0a011phfmacnm150118tn3
Житія святих,  Вересень

Мучениця Аполлінарія Тупицина

Місяця вересня на 30-й день

Мучениця Аполлінарія (Аполлінарія Петрівна Тупицина) народилася 24 грудня 1878 року в селі Шелюбинське Вельського повіту Вологодської губернії в селянській родині. Освіту здобула в прогімназії в місті Вельську. До революції вона працювала медсестрою, а після революції почала мандрувати, займаючись у Москві то пранням білизни, то заробляючи на життя як няня. Але весь вільний час вона віддавала церкві.

Лжесвідок згодом показав, що знає її “як контрреволюційну особистість. Тупицина мені відома з 1936 року, коли вона в церкві “Знаменье” біля Хрестовської Застави сколотила навколо себе контрреволюційну групу і проводила активну антирадянську діяльність. У випадках, коли до Тупициної зверталися за зціленням, вона завжди починала антирадянську пропаганду. Мені відомі випадки, коли Аполлінарія, розпочинаючи свої зцілення, говорила, що не буде молитися доти, доки громадянин, який звернувся до неї, не відмовиться від влади сатани. Вона говорила колгоспникам, які ходили до неї, що вони хворіють тому, що в колгоспі мають справу із сатаною. Коли до неї прийшла дружина якогось міліціонера з приводу хвороби ніг у її чоловіка, то вона заявила: “Молитися буду тільки в тому випадку, і Бог допоможе, коли твій чоловік піде з міліції” .

Аполлінарія Петрівна була заарештована 17 вересня 1937 року і ув’язнена в Бутирську в’язницю в Москві. З’ясувавши її спосіб життя, слідчий цілком задовольнився показаннями лжесвідків і не став домагатися того, чи визнає вона, що веде антирадянську діяльність. 8 жовтня трійка НКВС засудила її до розстрілу. Аполлінарія Петрівна Тупицина була розстріляна 13 жовтня 1937 року на полігоні Бутове під Москвою і похована в безвісній спільній могилі.