Житія святих,  Липень

Мучениця Анна Сєрова

Місяця липня на 31-й день

Анна Василівна Сєрова народилася в селі Великі Ломи Ветлузького повіту Костромської губернії в селянській родині. У 20-х роках XX століття працювала на ткацькій фабриці ім. Дем’яна Бідного в Кінешмі. Дем’яна Бідного в Кінешмі, жила в гуртожитку при фабриці. Разом із духовенством Успенського жіночого монастиря в Кінешмі, священиком Костянтином Разумовим і мирянами була заарештована і поміщена до в’язниці, на яку було перетворено монастир. Анну Василівну звинуватили в контрреволюційній агітації, а також у тому, що вона приймала в себе священиків і відвідувала богослужіння. Винною в контрреволюційній діяльності себе не визнала. 15 липня 1937 року була засуджена до 5 років ВТТЛ і померла в ув’язненні. Прославлена Архієрейським Собором РПЦ 2000 року.