Мучениця Анна Ликошина 63a70ad4ef285843393973
Житія святих,  Вересень

Мучениця Анна Ликошина

Місяця вересня на 28-й день

Мучениця Анна Петрівна Ликошина народилася 1884 року в Санкт-Петербурзі. Вийшла заміж; її чоловік був братом товариша міністра Внутрішніх справ. Анна Петрівна була глибоко віруючою людиною і постійною парафіянкою храму преподобного Сергія Радонезького на Сергіївській вулиці в Санкт-Петербурзі. Після революції і введення закону про відокремлення Церкви від держави влада зажадала від парафій створення парафіяльних рад із мирян, які повинні були взяти на себе відповідальність за збереження націоналізованого церковного майна. Один зі священиків Сергіївського храму вмовив Анну Петрівну, щоб вона, як постійна парафіянка, увійшла до складу парафіяльної ради. За станом здоров’я вона не змогла брати активну участь у її роботі, але, незважаючи на це, влада в лютому 1924 року заарештувала її разом з іншими членами парафіяльної ради та священиками Сергіївської церкви. На допитах вона не визнала себе винною в пред’явлених їй звинуваченнях.

26 вересня 1924 року Особлива Нарада при Колегії ОДПУ засудила Анну Петрівну до двох років ув’язнення в Соловецькому концтаборі, і в жовтні того ж року її відправили на Соловецький острів. Умови ув’язнення, в яких вона опинилася, були настільки суворі, що вона не дожила до закінчення терміну і померла на Соловках 11 жовтня 1925 року.