...
Мучениці Мінодора, Митродора і Німфодора Віфінські 63ee36605f71d176085299
Житія святих,  Вересень

Мучениці Мінодора, Митродора і Німфодора Віфінські

Місяця вересня на 10-й день

Святі дівиці Мінодора, Митродора і Німфодора (305-311), рідні сестри, походили з Віфінії (Мала Азія). Відрізняючись особливим благочестям, сестри-християнки побажали зберігати дівоче життя і не стикатися з мирським життям. Вони обрали собі відокремлене місце в пустелі і проводили своє життя в подвигах посту і молитви. Слава про святе життя дівчат незабаром поширилася, оскільки за їхніми молитвами стали відбуватися зцілення хворих. Віфінською областю керував у той час правитель на ім’я Фронтон, який наказав схопити сестер і привести до нього. Спочатку він намагався переконати їх зректися Христа, обіцяючи великі почесті та нагороди. Однак святі сестри твердо сповідували перед ним свою віру, відкинувши всі пропозиції правителя, пояснивши йому, що вони не цінують тимчасові земні блага і готові померти за свого Небесного Нареченого. Розлютившись, правитель обрушив свій гнів на старшу з них – святу Мінодору. Свята мужньо терпіла муки і, нарешті, вигукнула: “Господи Ісусе Христе, радість серця мого, надія моя, прийми з миром душу мою!” і з цими словами віддала дух свій Богові.

Через чотири дні привели на суд молодших сестер Митродору і Німфодору. Перед ними поклали для залякування зранене тіло старшої сестри. Дівиці плакали за нею, але були також непохитні. Тоді піддали катуванням святу Митродору. Вона померла, закликаючи до останнього подиху коханого нею Господа Ісуса Христа. Потім підвели третю сестру Німфодору. Перед нею лежали тіла закатованих старших сестер. Фронтон сподівався, що це видовище налякає юну дівицю. Роблячи вигляд, що він шкодує про її молодість і красу, він став лагідно переконувати її вклонитися язичницьким богам, обіцяючи високі нагороди і почесті. Свята Німфодора, відкинувши його промови, розділила долю своїх старших сестер. Вона була закатована до смерті ударами залізних прутів.

Тіла святих мучениць хотіли спалити на багатті, але сильний дощ загасив розведений вогонь, а блискавка обпалила Фронтона і його слуг. Християни взяли тіла сестер і поховали з почестю біля так званих Теплих вод у Піфіях (Віфінія). Частина мощей святих мучениць зберігається на Афоні в Покровському соборі Руського Пантелеймонова монастиря, а рука святої Мітродори перебуває на Святій Горі в монастирі Пантократор.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Кондак мученицам Минодоре, Митродоре и Нимфодоре, глас 4

За Тро́ицу терпели́вно страда́льчествовавшия,/ многоко́зненнаго врага́ победи́сте,/ бра́тски обле́кшеся Ду́хом;/ те́мже водвори́стеся с пятьми́ де́вами/ в Небе́сном, страстоте́рпицы, черто́зе,/ и со А́нгелы Всецарю́// в весе́лии непреста́нно предстоите́.

Кондaкъ, глaсъ д7.

Под0бенъ: Вознесhйсz:

За трbцу терпэли1внw страдaльчествовавшыz, многок0зненнаго врагA побэди1сте, брaтски њблeкшесz д¦омъ: тёмже водвори1стесz съ пzтьми2 дёвами, въ нбcномъ страстотє1рпицы черт0зэ, и3 со ѓгGлы всецRю2 въ весeліи непрестaннw предстоитE.

Ще в розробці