Мучениці Фекла, Марфа і Марія в Персії p1ebd53i171ub695p1cig1b4l174g3
Житія святих,  Червень

Мучениці Фекла, Марфа і Марія в Персії

Місяця червня на 9-й день

Ці святі діви жили в перському селищі Кашаз за часів переслідувань Шапура II (бл. 347). Вони присвятили себе Богу під духовним керівництвом священика на ім’я Павло. Усе майно діви передали своєму духівникові, тому він став володарем великих багатств і великих земель. Звинувачений у сповідуванні християнства перед верховним жерцем Нарсе-Тамшапуром, Павла заарештували. Солдати конфіскували все знайдене у нього майно. Були також схоплені і його учениці.

У кайданах їх привели в селище Хазза, поруч з Арбелою. Першим перед Тамшапуром постав Павло. Жрець пообіцяв повернути все його майно, якщо він вклониться сонцю і вип’є ідоложертвенної крові. Син погибелі, який любив золото більше, ніж Христа, священик зробив усе, що йому наказали. Тоді Тамшапур, який бажав за будь-яку ціну привласнити собі його багатство, придумав щось інше. Він сказав, що виконає обіцянку, тільки якщо Павло вмовить дів поклонитися сонцю і одружитися.

Коли Павло розповів про своє віровідступництво учням і запропонував наслідувати його приклад, вони виявили йому найбільше презирство, назвавши новим Іудою. Діви були передані мучителям, і кожна з них отримала сто ударів батогом. Незважаючи на це вони з ще більшою ревністю сповідували віру в Христа. Тамшапур засудив їх на смерть і, повторюючи Павлу свої обіцянки, наказав йому вбити учениць власними руками, сподіваючись, що той відмовиться і це буде приводом забрати собі багатства.

Однак грошолюбство вже зробило серце священика твердішим і нечутливішим за камінь. Він узяв меч і вбив святих дів, які встигли сказати йому такі слова: “Нещасний пастир, що став згубним вовком через любов до грошей! Чи це мирна жертва, яку ми отримали з твоїх рук? Чи це Животворяща Кров, яку ти нам давав? Але твій меч приносить нам вічне життя і славу. Ми йдемо до Христа, нашого багатства і скарбу, а ти не отримаєш майна, якого шукаєш, і скоро тебе, як божевільного багатія з Євангелія, спіткає суд Божий” (порівн.: Лк. 12:20). Дійсно, того ж вечора Тамшапур наказав задушити Павла у в’язниці і заволодів його багатствами.

Знайшли помилку