Житія святих,  Січень

Мучениця Ольга Євдокимова

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 22-й день — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / січня на 28-й день

Мучениця Ольга Василівна Євдокимова народилася 1896 року в селі Ново-Різдвяне Раменської волості Бронницького повіту Московської губернії в сім’ї лісника. Вона була заміжня, але після смерті чоловіка в 1921 році залишилася з двома дітьми. З дитинства Ольга була парафіянкою храму Іоанна Предтечі в рідному селі і брала активну участь у житті храму.

Після закриття церкви в 1937 році Ольгу Василівну заарештували разом зі священниками, псаломщиком і старостою храму й ув’язнили в Таганській в’язниці в Москві. На допиті вона сказала, що спілкувалася з церковнослужителями на ґрунті релігійних переконань і церковних обрядів, тобто активно відвідувала церкву, приймала у себе на квартирі священників і вважає церковнослужителів своїми духовними наставниками, з якими зв’язку досі не втрачає. Також Ольга Василівна додала, що радянський уряд неправильно вчинив, закривши церкву в їхньому селі.

Ольгу Василівну засудили до 10 років ув’язнення у виправно-трудовому таборі, де вона і померла 10 лютого 1938 року. Місце поховання невідоме.

Причислена до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.