Мучениця Агрипина Лесина Agrippina Lesina 1
Житія святих,  Грудень

Мучениця Агрипина Лесина

Місяця грудня на 26-й день

Мучениця Агрипина Іванівна Лесина народилася 1897 року в селі Бєляєво Бєлєвського району Тульської області. З 1913 року трудилася послушницею в Хрестовоздвиженському монастирі в місті Бєлєві Калузької губернії. Коли в роки радянської влади обитель закрили, матушка працювала в артілі “Червоний виробничник” швачкою, продовжуючи водночас молитовний подвиг.

У грудні 1937 року послушниця Агрипина була заарештована у груповій справі “Справа єпископа Микити (Прибиткова). Тульська обл., 1937 р.”. Її звинувачували в “контрреволюційній діяльності” і в тому, що вона “перебувала в підпільному монастирі”. На погрози слідчого, який вимагав дати свідчення зізнання, сповідниця твердо відповіла: “Ніякою антирадянською діяльністю я не займалася”. Послушницю Агрипину засудили до вищої міри покарання.

Мучениця Агрипина Лесіна була розстріляна 8 січня 1938 року під Тулою, на 162 кілометрі Сімферопольського шосе в Тесницькому лісі. Похована разом з іншими мучениками в братській могилі.

Зарахована до лику святих новомучеників і сповідників Руських 26 грудня 2001 року ухвалою Священного Синоду Руської Православної Церкви.