Житія святих,  Вересень

Мученики Урван, Феодор і Медімн і з ними 77 мужів від церковного чину, які в Нікомідії постраждали

Місяця вересня на 5-й день

Мученики Урван, Феодор, Медімн і з ними 77 чоловіків від церковного чину постраждали в Нікомідії за часів аріанствуючого імператора Валента (364-378 або 379). При ньому аріани вигнали з Константинопольської церкви православного єпископа Євагрія, а тих християн, які не хотіли приєднатися до їхньої єресі, ув’язнювали в темниці та піддавали нарузі. Тоді доведені до відчаю православні християни вирішили просити захисту в імператора і направили до нього посольство, що складалося з 80 обраних мужів духовного чину на чолі зі святими Урваном, Феодором і Медимном. Вислухавши їхні справедливі скарги, імператор розлютився. Однак він зумів приховати свій гнів, таємно закликав єпарха Модеста і наказав йому вбити посланців. Модест посадив їх на корабель, попередньо розпустивши неправдиву чутку, ніби всі вони відправляються в ув’язнення, і віддав наказ корабельникам підпалити корабель у відкритому морі. Корабель був підпалений і, охоплений полум’ям, протягом деякого часу носився морем. Нарешті, досягнувши місця, званого Дакізіс, корабель згорів вщент разом зі святими мучениками, що перебували на його борту († 370).