...
Житія святих,  Квітень

Мученики персидські та скопець Азат

Місяця квітня на 14-й день.

Настав спасительний день святої і великої П’ятниці, коли християни, святкуючи, прославляли і дякували Христу, який заради нас зазнав спокутних страждань. Цього дня був схоплений і відданий на смерть єпископ Симеон. Після цього, починаючи з дня великої П’ятниці, протягом десяти днів стали брати і віддавати на смерть усіх християн. Тоді ж схопили і цих святих мучеників числом 1000 осіб, а з ними разом і євнуха Азата, який обіймав високе становище при царському дворі і користувався особливою любов’ю і повагою царя Сапора. На допиті всі вони сміливо сповідували свою віру в Христа і негайно ж усі були за це страчені. Сапор був сильно засмучений смертю святого Азата. Після його смерті він видав едикт, яким забороняв віддавати на смерть християн, і цей едикт деякий час мав силу.

 

Перський цар Сапор 2-ий 343 року особливим едиктом обклав християн свого царства за їхню відмову утримувати стародавню релігію Зороастра великими порівняно з колишніми податками, і, коли вони від цих податків відмовилися, він визнав це обуренням і відкрив жорстоке гоніння спочатку на християнське духовенство, а потім і на всіх християн.
Євнух з грец. яз означає “хранитель ліжка”. Так називалися особливі придворні чиновники, які завідували царською спальнею. Зазвичай вони були найбільш наближеними особами до царя.
Кончина святих мучеників припадає на 13-23 квітня 344 року.
Відомо, що переслідування християн у Персії тривало до кінця царювання Сапора, до 381 року.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Знайшли помилку