...
Березень,  Житія святих

Мученики Іона і Варахісій Персидські

День пам'яті (н. ст.)

Місяця березня на 28-й день.

Брати Іона і Варахісій були християнами. Вони жили в селищі Яси в Персії за царя Сапора (310-331), жорстокого гонителя християн. Дізнавшись, що в місті Варавохе катують християн, вони попрямували туди, знайшли у в’язниці мучеників Заніфана, Лазаря, Маруфана, Нарсина, Ілію, Марина, Авіва, Сівефіна та Савву і переконували їх твердо триматися християнської віри до кінця. Святі брати були схоплені і приведені на суд до перських князів Масдрафа, Сирофа і Мармісія, які стали примушувати їх поклонитися сонцю, вогню і воді. Святі мученики твердо сповідували перед ними свою віру в Христа і відмовилися виконати вимогу язичників, за що були піддані найжорстокішим катуванням.

Першим постраждав святий Іона. Мученика прив’язали до дерева і довго били, потім волочили льодом замерзлого озера, відрізали пальці на руках і ногах, відрізали язик, здерли шкіру з голови, нарешті, перепиляли навпіл і кинули тіло в рів.

Святому мученику Варахісію на руки надягли розпечені кайдани, лили розплавлене олово в ніс, вуха і рот, мучили, прив’язавши до колеса, яке крутилося. Святий мученик віддав дух свій Богу після того, як у рот йому влили киплячу смолу. Тіла святих мучеників Іони, Варахісія та інших закатованих страстотерпців поховав благочестивий християнин на ім’я Авдісот.

 

Знайшли помилку