Березень,  Житія святих

Мученики Готфські Вафусій і Верк, пресвітери, Арпила ченець, Авів, Агн, Реас, Ігафракс, Іской, Сила, Сигіц, Сонирил, Суїмвл, Ферм, Філ і Анна, Алла, Лариса, Моїко, Маміка, Уїрко, Анімаїса (Анімаїда), Гаафа, цариця Готфська, та Дукліда

День пам'яті (н. ст.)

Місяця березня на 26-й день

Святі мученики постраждали близько 375 року за короля Унгеріха, який переслідував християн. Король наказав підпалити храм під час богослужіння. У полум’ї пожежі загинуло 308 осіб, з-поміж яких відомі імена двадцяти одного мученика. Вдова готфського короля Алла зі своєю дочкою Дуклідою зібрала останки святих мучеників і перевезла їх до Сирії. Потім вона повернулася на батьківщину, де через деякий час була побита камінням і мученицьки померла разом зі своїм сином Агафоном. Мощі святих мучеників залишалися у Дукліди, яка під час царювання Валентиніана II (364-375) і Феодосія Великого (393-395) прийшла до Кізика та передала частину мощей на освячення храму. Кончина праведної Дукліди була мирною.