Житія святих,  Вересень

Мученик Євпсихій Кесарійський (Каппадокійський)

Місяця вересня на 7-й день

Святий мученик Євпсихій народився в Кесарії Каппадокійській. В одному синаксарі він називається сином сенатора Діонісія. Під час гоніння на християн від Адріана він був схоплений і підданий тортурам. Після катувань його кинули в темницю, де його зцілив від ран Ангел. Коли мученика відпустили на волю, він роздав усе своє майно жебракам, причому деяку частину віддав і своїм ворогам, які донесли на нього і віддали на муки. За нового правителя, що змінився, святого Євпсихія знову схопили. Його повісили і стругали тіло залізом, а потім усікли голову мечем. При цьому витекли молоко і кров. Мученик помер за імператора Адріана (117-138).

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь мученику Евпсихию Кесарийскому, глас 4

Му́ченик Твой, Го́споди, Евпси́хий,/ во страда́нии свое́м вене́ц прия́т нетле́нный от Тебе́, Бо́га на́шего:/ име́яй бо кре́пость Твою́,/ мучи́телей низложи́,/ сокруши́ и де́монов немощны́я де́рзости./ Того́ моли́твами// спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак мученику Евпсихию Кесарийскому, глас 2

Звезда́ све́тлая яви́лся еси́,/ непреле́стная ми́рови,/ Со́лнца Христа́ возвеща́ющи,/ заря́ми твои́ми страстоте́рпче Евпси́хие,/ и пре́лесть погаси́л еси́ всю:/ нам же подае́ши свет,// моля́ся непреста́нно о всех нас.

Величание мученику Евпсихию Кесарийскому

Велича́ем тя, страстоте́рпче святы́й Евпси́хие, и чтим честна́я страда́ния твоя́, я́же за Христа́ претерпе́л еси́.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку