Мученик Євфимій Кочев p1e0vhco4tcch1mgn1r1vgfj1g4i3
Житія святих,  Вересень

Мученик Євфимій Кочев

Місяця вересня на 5-й день

Євфимій Петрович Кочев народився 1867 року в селі Вільгорт Усть-Сисольського повіту Вологодської губернії, нині Вільгорт Сиктивдинського району Республіки Комі. Він походив із селянської сім’ї комі і, закінчивши 3-річну сільську школу, добре володів російською мовою і грамотно писав. Євфимій займався виготовленням туесів, столярним і ямським промислом. Незважаючи на переслідування вірян, майбутній мученик брав активну участь у церковному житті села Вільгорт, робив великі пожертви на місцевий храм на честь Стрітення Господнього. У 1936 році він був обраний церковним старостою і в червні 1937 року, коли влада вирішила закрити Стрітенську церкву, ходив по дворах, збирав підписи на захист храму. 13 вересня у Вільгорт прибули співробітники НКВС, але Євфимій Петрович відмовився передати їм ключі від храму і спробував зібрати народ, щоб не допустити опису церковного майна. Його негайно затримали (арешт оформлено 14 вересня) і помістили в сиктивкарську в’язницю. На допиті він підтвердив, що як церковний староста захищав храм, відкинувши звинувачення в “активній контрреволюційній діяльності”. 16 вересня Євфимій Петрович Кочев Особливою трійкою УНКВС Комі АРСР був засуджений до вищої міри покарання, а розстріляний 18 вересня. Мученик похований у невідомій могилі, його ім’я занесено до Собору новомучеників і сповідників Російських визначенням Священного Синоду від 6 жовтня 2001 року.