...
Мученик Якінф Римський p1anl45iou128n7qj1uam18nbcom3
Житія святих,  Липень

Мученик Якінф Римський

Місяця липня на 2-й день

Святий мученик Якинф, родом із Кесарії Каппадокійської, виріс у християнській родині. Римський імператор Траян (98-117) поставив його своїм кубікуларієм (постільничим).

Одного разу під час язичницького свята імператор Траян бенкетував у капищі зі своїми наближеними, насичуючись ідоложертвенною їжею, а юнак Якинф, залишившись у палаці, замкнувся в невеличкій кімнаті й старанно молився Господу Ісусу Христу. Слова молитви почув один зі слуг. Він доніс імператору, що Якинф, порушуючи царський наказ, не шанує римських божеств, але таємно молиться Христу.

Якинфа негайно схопили і привели до Траяна. Імператор запропонував йому скуштувати ідоложертвенного м’яса, але святий мужньо відмовився й оголосив себе християнином. За наказом Траяна святого мученика після жорстоких катувань ув’язнили в темницю, мучили голодом і спрагою, щоб змусити з’їсти ідольську їжу. На 38-й день один із вартових, який приніс ідоложертвенне м’ясо, побачив поруч із мучеником Ангелів, які вбирали його у світлий одяг і покладали на голову його вінець.

Мучителі вирішили продовжити суд над святим, але знайшли його в темниці померлим. Двадцятирічний Якинф помер 108 року в місті Римі. Мощі святого згодом перенесли до Кесарії.

Знайшли помилку