Мученик Петро Троїцький 61ea6c8f38fe3844345545
Житія святих,  Грудень

Мученик Петро Троїцький

Місяця грудня на 31-й день

Мученик Петро народився 29 січня 1889 року в селі Макшеєво Коломенського повіту Московської губернії у родині диякона Василія Троїцького. Петро закінчив духовне училище і вступив до Духовної семінарії, в якій йому судилося провчитися лише один рік, оскільки через смерть батька, який помер у 1903 році, коли Петру ледве виповнилося чотирнадцять років, йому довелося повернутися в село, щоб допомагати матері по господарству. З 1915 року він став служити псаломщиком у храмі у рідному селі.
3 листопада 1937 року влада заарештувала Петра Васильовича за звинуваченням у антирадянській агітації серед мешканців села. Він відкинув всі звинувачення, що зводили на нього, і тоді слідчий пред’явив йому показання лжесвідків, але і їх він категорично відкинув. Тоді слідчий почав розпитувати його про те, хто був його батько, чи мали вони церковну землю, з якого часу Петро Васильович почав працювати в колгоспі, скільки він заробив у 1937 році трудоднів і чи позбавлявся він як церковнослужитель виборчих прав. Наприкінці всіх допитів слідчий повернувся до першого питання, вимагаючи, щоб Петро Васильович погодився зі звинуваченнями у антирадянській агітації, але він ці звинувачення відкинув.
17 листопада 1937 року трійка НКВС засудила псаломщика Петра Троїцького до восьми років ув’язнення у виправно-трудовому таборі. Умови ув’язнення та непосильні каторжні роботи стали йому смертним вироком. Петро Троїцький помер 13 січня 1938 року і був похований у невідомій могилі неподалік міста Медвеж’єгорська в Карелії.