Мученик Олексій Скоробогатов skorobohatov
Березень,  Житія святих

Мученик Олексій Скоробогатов

Місяця березня на 23-й день.

Мученик Олексій народився 1889 року в селі Середникове Волоколамського повіту Московської губернії в сім’ї селянина Семена Скоробогатова. Здобувши початкову освіту, Олексія було призначено вчителем у церковноприходську школу в селі Воронцово Рузького повіту. У 1909 році він склав екстерном іспити за курс спеціальної педагогічної освіти і був призначений викладачем до церковноприходської школи в селі Ащеріно. 1911 року його було переведено до школи у селі Алексине. В 1915 Олексій Семенович був мобілізований в армію і служив у чині поручика до закінчення війни. В 1918 він був мобілізований в Червону армію і служив в ній до 1921 спочатку писарем, а потім діловодом при штабі. Повернувшись з армії, він став псаломщиком в Іоанно-Предтеченському храмі в селі Ащеріно Рузького району. 1935 року він переїхав до села Іванове того ж району і був призначений завідувачем початкової школи.

22 січня 1938 року Олексія Семеновича заарештували і ув’язнили в Таганську в’язницю в Москві. Один із чергових свідків показав, що Скоробогатов «розповсюджував контрреволюційні розмови – він казав: “набридли з цими виборами, тільки й кажуть, що у нас найширша демократія, а насправді змушують голосувати за того, кого партія висуває, – яка ж це демократія?”».
Допитавшись, Олексій Семенович винним себе не визнав, відмовився обмовляти й інших. 8 березня 1938 року трійка НКВС засудила його до розстрілу. Олексія Семеновича Скоробогатова було розстріляно 5 квітня 1938 року і поховано у невідомій спільній могилі на полігоні Бутове під Москвою.