Житія святих,  Вересень

Мученик Олексій Серебренников

Місяця вересня на 30-й день

Мученик Олексій (Олексій Миколайович Серебренников) народився 1 жовтня 1882 року в селі Василівському Лихвинського повіту Калузької губернії. Закінчив повітове училище. З 1914 по 1916 рік він служив діловодом поліцейського управління в місті Звенигороді Московської губернії. З 1918 до 1926 року Олексій Миколайович служив спочатку в канцелярії народного суду, а потім у Земельній компанії в місті Вереї Московської області.

З 1 січня 1926 року він був псаломщиком соборної церкви Різдва Христового у Вереї. У січні 1930 року собор закрили, і Олексій Миколайович став служити в церкві Богоявлення в тому ж місті.

9 вересня 1937 року, під час посилення гонінь на Руську Православну Церкву, влада заарештувала його й ув’язнила в місті Можайську. Викликані на допит лжесвідки показали, що Олексій Миколайович вів антирадянську пропаганду, говорив, що люди в колгоспах працювати намагаються, а за роботу отримують мало, і про Тухачевського сказав: шкода, що хороших людей розстрілюють.

Викликаний на допит, Олексій Миколайович винним у пред’явлених йому обвинуваченнях себе не визнав, а на запитання про Тухачевського відповів, що навіть не знав, хто він такий, ніколи про нього не читав і почув про нього лише тоді, коли скрізь почали писати, що його заарештовано.

9 жовтня 1937 року трійка НКВС засудила його до розстрілу. Псаломщика Олексія Серебренникова було розстріляно 13 жовтня 1937 року, його поховали в безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.