Житія святих,  Серпень

Мученик Луп Солунський (Фессалонікійський)

Місяця серпня на 23-й день / жовтня на 24-й день

Мученик Луп жив наприкінці III ст. – початку IV ст. і був вірним слугою святого великомученика Димитрія Солунського (пам’ять 26 жовтня). Будучи присутнім при смерті великомученика, він омочив свій одяг його кров’ю і взяв перстень з його руки. Цим одягом, а також перснем та ім’ям великомученика Димитрія святий Луп творив у Солуні багато чудес. Він розбив язичницьких ідолів, за що зазнав переслідування від язичників, але силою Божою був збережений неушкодженим. Святий Луп добровільно віддав себе в руки мучителів і за велінням імператора Максиміана Галерія був усічений мечем († після 306 р.).

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь мученику Луппу Солунскому, глас 4

Му́ченик Твой, Го́споди, Лу́ппе,/ во страда́нии свое́м вене́ц прия́т нетле́нный от Тебе́, Бо́га на́шего:/ име́яй бо кре́пость Твою́,/ мучи́телей низложи́,/ сокруши́ и де́монов немощны́я де́рзости./ Того́ моли́твами// спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак мученику Луппу Солунскому, глас 2

Звезда́ све́тлая яви́лся еси́,/ непреле́стная ми́рови,/ Со́лнца Христа́ возвеща́ющи,/ заря́ми твои́ми, страстоте́рпче Лу́ппе,/ и пре́лесть погаси́л еси́ всю:/ нам же подае́ши свет,// моля́ся непреста́нно о всех нас.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку