...
Житія святих,  Квітень

Мученик Калліопій Помпеопольський

Місяця квітня на 7-й день

Святий мученик Калліопій народився в Пергії Памфілійській від благочестивої жінки Феоклії, дружини знатного сенатора. У Феоклії довгий час не було дітей. Вона гаряче молилася про дарування їй дитини, обіцяючи присвятити її Богові.

Незабаром після народження сина Феоклія овдовіла. Вона виховала сина в християнській вірі. Коли святий Калліопій досяг юнацького віку, почалися жорстокі гоніння на християн. Феоклія, дізнавшись, що на її сина надійшов донос, відправила його в Кілікію. Коли святий прибув у Помпеополь Кілікійський, у місті відбувалися свята на честь язичницьких богів. Юнака запросили взяти участь у бенкетах. Він відповів відмовою й оголосив себе християнином. Про це донесли правителю міста Максиму. Той закликав до себе на суд святого Каліопія і спочатку намагався вмовити його вклонитися богам, обіцяючи видати за нього свою дочку. Після рішучої відмови юнака Максим піддав його жорстоким мукам. Він наказав бити мученика по спині олов’яними прутами і по животу воловими жилами. Нарешті, правитель велів прив’язати юнака до залізного колеса і підсмажувати на повільному вогні. Після катувань мученика Каліопія, ще живого, кинули в темницю.

Коли Феоклія отримала звістку про страждання сина, вона написала заповіт, відпустила рабів на волю, роздала своє багатство жебракам і поспішила до святого Калліопія. Мужня мати дала гроші вартовим і проникла до сина в темницю. Там вона зміцнювала його до кінця переносити страждання за Христа.

Коли наступного дня святий на суді відмовився зректися Христа, Максим наказав розіп’яти мученика на хресті. День страти збігся з Великим Четвергом, коли згадується Таємна Вечеря Спасителя з учнями.

Феоклія дізналася про це і благала вартових розіп’яти сина догори дриґом, бо вважала його негідним бути розіп’ятим подібно до Господа. Бажання її було виконано. Святий мученик провисів на хресті до Великої П’ятниці і помер 304 року, в день спогаду Хресної смерті Спасителя.

Після зняття мученика з хреста Феоклія возвелала славу Спасителю, обійняла бездиханне тіло сина і тут же віддала свій дух Богові. Християни поховали їхні тіла в одній могилі.

Знайшли помилку