Житія святих,  Грудень

Мученик Іонн Меньков

Місяця грудня на 13-й день

Мученик Іонн Микитович Меньков народився 1884 року в селі Кара-Балта (нині місто Чуйської області, Киргизія). Служив псаломщиком у церкві села Кара-Балта, де служив священиком Олександр Юзефович.

У жовтні 1920 року Іван Микитович був заарештований серед 31 людини як учасник “контрреволюційної організації”, яка “мала на меті повалення сов. влади і підготовку повстання в Туркестані”. Ніякої провини за собою сповідник не визнав. Мученик Іоанн був засуджений до розстрілу і страчений разом зі священномучеником Олександром Юзефовичем у грудні 1920 року в місті Верному (Алма-Ата). Місце його поховання невідоме.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.