...
Житія святих,  Вересень

Мученик Іоанн Золотов

Місяця вересня на 26-й день

Мученик Іоанн народився 1897 року в селі Купріяново Дмитрівського повіту Московської губернії в сім’ї селянина Павла Золотова. З якогось часу він жив у Москві, одружився, і в них із дружиною народився син. Будучи людиною глибоко церковною, Іван Павлович дав притулок у себе в 1932 році схимонахиню Олександру (Червякову), з якою познайомився ще в 1924 році; він оформив її як свою утриманку і деякий час, скільки їй було зручно, вона жила в нього.
Івана Павловича було заарештовано разом зі схимонахинею Олександрою 26 серпня 1937 року і ув’язнено до Бутирської в’язниці. 7 вересня він був викликаний на допит, спочатку він відмовився відповідати на будь-які питання, підписувати протоколи допитів і взагалі якоюсь мірою брати участь у слідстві, але потім все ж таки став відповідати на запитання.
– Як часто ви буваєте у Черв’якової? – спитав його слідчий.
– Черв’якову я відвідую один-два рази на три місяці.
– Обвинувачений Золотов, ви даєте помилкові свідчення. Слідству відомо, що ви відвідували Червякову один-два рази на п’ять днів.
– Ні, я це заперечую.
– Розкажіть про мету вашого відвідування Черв’якової.
– Мета мого відвідування полягає у наданні їй допомоги
– Розкажіть, у якій сумі висловлювалася грошова допомога, яку ви надавали Червяковій.
– Моя допомога полягала у 20-25 рублях на місяць.
– Коли ви були востаннє у Черв’якової?
– У Червякової я був востаннє 23-24 серпня і передав їй, наскільки я пам’ятаю, п’ятнадцять рублів.
– Черв’якова вам не була родичкою, чому ж ви їй надавали грошову допомогу, коли, за вашими словами, й самі нерідко перебували у грошовій скруті? Ви кажете, що ви не вистачало грошей на забезпечення сім’ї.
– У мене до п’ятдесяти штук курей, яйця від них я продавав, це виходило сто п’ять карбованців на місяць. З цієї суми я й допомагав Черв’яковій, шкодуючи її як убогу.
– Слідству відомо, що у вас на квартирі проживає схимонахиня Горюшкіна. Розкажіть, скільки часу вона у вас живе та як її звуть.
– Так, у мене на квартирі мешкає Єфросинія Горюшкіна, і живе вона у мене п’ятнадцять років.
– Слідство має в своєму розпорядженні дані, що ви прославляли Червякову, вона ж блаженна Олександра, як блаженну і прозорливу. Ви це підтверджуєте?
– Ні, я це заперечую.
Івана Павловича було звинувачено в тому, що «був учасником контрреволюційної церковно-монархічної групи… надавав велику матеріальну допомогу висланому чернецтву та духовенству».
8 жовтня 1937 року трійка НКВС засудила Івана Павловича до розстрілу. Івана Павловича Золотова було розстріляно 9 жовтня 1937 року на полігоні Бутово під Москвою і поховано в безвісній спільній могилі.

Знайшли помилку