Мученик Іоанн Мільошкін p1ap7nfh9cgqqfd41e1vddge8g3 2
Житія святих,  Липень

Мученик Іоанн Мільошкін

Місяця липня на 28-й день

Мученик Іван Васильович Мільошкін народився 1902 року в селі Салазгор Спаського повіту Тамбовської губернії (нині Республіка Мордовія, Торбеївський район) і походив із селянської сім’ї. У 1924-1926 роках він служив у Червоній Армії рядовим, а в 1927 році повернувся в рідні краї і зайнявся сільським господарством. Переїхавши в село Мокша Торбеївського району Мордовської АРСР, Іван Васильович вступив до колгоспу і навіть був обраний його головою.

Вперше Івана Васильовича заарештували 1932 року за звинуваченням “халатне ставлення до службових обов’язків”. Він був засуджений до 1 місяця виправно-трудових робіт. Безуспішні спроби навчитися жити в нових умовах зблизили його з місцевими священиками, він почав “мандрувати” селами Торбеївського, Темниківського і Ковилкінського районів, навчаючись сам і навчаючи інших Христовій вірі. У ті часи довго це тривати не могло: другий арешт відбувся 1937 року. В обвинуваченні було сказано: “учасник релігійної контрреволюційної організації, виконував роль зв’язківця (зв’язкового) між керівниками і членами групи, керував нелегальними збіговиськами і проводив вербування нових членів”. Якщо “недбале ставлення до служби” було для влади більшовиків пробачне і покарання за нього було майже умовним, то все, що пов’язане було з Церквою та загалом релігійністю, на той час немилосердно й несправедливо переслідувалося. 5 серпня 1937 року трійка при НКВС Мордовської АРСР засудила Івана Васильовича Мільошкіна до вищої міри покарання і 10 серпня його розстріляли.

На ювілейному Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви 2000 року мученика Іоанна Мільошкіна було зараховано до лику святих.