Мученик Іоанн Малишев Ioann Malishev
Житія святих,  Січень

Мученик Іоанн Малишев

Місяця січня на 8-й день

Мученик Іоанн Васильович Малишев народився 1891 року в селі Острове Богородського повіту Московської губернії в благочестивій селянській родині. Навчився читати і писати в сільській школі.

Коли почалася Перша світова війна (1914 р.), Іоанна мобілізували в армію, і він служив рядовим. У 1918 році червоні мобілізували його до своєї армії, де він служив фуражиром – заготовляв корм для коней.

У 1920-х роках Іоанн разом із сім’єю переселився до Москви, жили вони поруч із храмом преподобного Сергія Радонезького в Рогозькій слободі, часто відвідували богослужіння. Іоанн працював електриком на заводі і водночас брав активну участь у житті церковної парафії. У грудні 1937 року його обрали членом двадцятки, і він став проводити в храмі весь вільний час.

У квітні 1938 року Іоанна заарештували за зберігання вдома дореволюційних платівок із церковними піснеспівами, серед яких був гімн “Боже, Царя храни”, і за активну участь у житті церковної парафії. Його було засуджено до 5 років ув’язнення у виправно-трудовий табір на Колимі, де він тяжко захворів через непосильну роботу і нелюдські умови життя. Іоанн Васильович Малишев помер 19 січня 1940 року і був похований у безвісній могилі.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських 7 травня 2003 року визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.