Мученик Іоанн Ковшаров p1apcta0cje8b19ev1m0ohcd1fqf4
Житія святих,  Липень

Мученик Іоанн Ковшаров

Місяця липня на 31-й день

Мученик Іоанн (Іван Михайлович Ковшаров) народився в Одесі 1878 року в міщанській родині, юрист за освітою, колишній присяжний повірений. Був юрисконсультом Олександро-Невської Лаври в Петрограді. Навесні 1918 року його було обрано комісаром з єпархіальних справ “для представництва і захисту загальних прав та інтересів” Петроградської єпархії.
У 1922 році мученик Іоанн був заарештований у “справі про опір вилученню церковних цінностей”. 5 липня було оголошено вирок трибуналу, за яким священномучеників митрополита Петроградського і Ладозького Веніаміна (Казанського) і разом із ним архімандрита Сергія (Шеїна), мирян Юрія Новицького та Івана Ковшарова засуджували до розстрілу.
У ніч на 31 липня (13 серпня н. ст.) 1922 року вони, поголені й одягнені в лахміття, були розстріляні, за деякими відомостями, на околиці Петрограда на станції Порохові.
Прославлений новомученик 1992 року на Архієрейському соборі Російської Православної Церкви.