Житія святих,  Квітень

Мученик Іоанн Колесников

Місяця квітня на 4-й день

Мученик Іоанн народився 1877 року в селі Крилатка Глазовської волості Можайського повіту Московської губернії в сім’ї селянина Михайла Колесникова. 1910 року Іван Михайлович завів колісну майстерню, в якій працював зі своїми синами, не залучаючи будь-кого з робітників зі сторони. Ця колісна майстерня проіснувала у нього до 1930 року.
З юності Іван Михайлович був вихований у благочесті й співав на криласі в храмі Різдва Богородиці в селі Поріччя Можайського повіту. У 1934 році він був обраний членом церковної ради та головою ревізійної комісії. Це був важкий час гонінь на Російську Православну Церкву. У 1937 році в Пореччі заарештували священника, і парафіяни залишилися без служби. Парафія ухвалила направити Івана Михайловича до Москви в Патріархію з проханням до священноначалія надіслати їм священника. Іван Михайлович повернувся додому з новим священником, і на загальне задоволення всіх вірян богослужіння в храмі відновилося. Але не надовго.
5 лютого 1938 року було заарештовано священника і диякона, а 1 квітня – Івана Михайловича і черниць, які допомагали в храмі. Івана Михайловича ув’язнили в можайській в’язниці і того самого дня допитали. Два залучених у справі лжесвідки обмовили його: один постійно залучався до таких справ як лжесвідок, а іншого вмовив слідчий.
– Свідками встановлено, – заявив слідчий, – що ви перебуваєте в угрупованні церковників, поширюєте наклеп проти партії та уряду. Ви підтверджуєте цей факт?
– В угрупованні церковників я не перебував і контрреволюційного наклепу не поширював.
Викликаний на очну ставку з лжесвідками, Іван Михайлович сказав, що з одним із них він не зустрічався, щоб вести з ним розмови, а інший зводить на нього очевидний наклеп, і всі його свідчення він заперечує.
7 червня 1938 року трійка НКВС засудила Івана Михайловича до десяти років ув’язнення у виправно-трудовому таборі, і його відправили в Магадан. 4 квітня 1939 року Івана Михайловича перевели в табір у Кемеровській області. Незгодний із вироком, він відправив скаргу владі, в якій написав, що його засудили несправедливо внаслідок наклепу. Справу було переглянуто, і в січні 1940 року прокурор запропонував справу припинити через недоведеність обвинувачення. 8 травня 1940 року Управління НКВС у Московській області почало клопотати перед Особливою Радою НКВС про зниження терміну покарання ув’язненому Колесникову Івану Михайловичу з десяти до трьох років. Однак із цього клопотання нічого не вийшло.
Іван Михайлович Колесников помер 17 квітня 1943 року у 2-му лагпункті Тайгинського відділення Сиблагу в Кемеровській області, його поховали на табірному кладовищі в могилі.

Знайшли помилку