Житія святих,  Грудень

Мученик Григорій Берденьов

Місяця грудня на 10-й день

Мученик Григорій народився 24 січня 1890 року в селі Погост Касимівського повіту Рязанської губернії у небагатій селянській родині. У дитинстві закінчив трикласну сільську школу і за звичайною долею селянських дітей змолоду почав трудову діяльність, спочатку в сім’ї свого батька. Під час Першої світової війни, з 1914 по 1918 рік, Григорій Іванович воював у Царській армії. У віці 30 років він обзавівся своїм сімейством, одружившись із селянкою Оленою Микитівною. Господь дарував подружжю Берденєвим трьох дітей: Миколу (1926 р. н.), Зінаїду (1930 р. н.) та Клавдію (1932 р. н.).
Господарство Григорія Івановича було небагатим: будинок із надвірними спорудами, коза, дві вівці та корова. Крім того, він від батька перейняв теслярську майстерність і працював на Погостинській судноверфі токарем по дереву та теслею. Також по батьківській лінії він вважався і славився на всю округу як добрий чагарник. Загалом, майстром Григорій Іванович був на всі руки: і землероб, і тесляр, і шевець. Навряд чи голова сільської ради, що закінчив хоча б три класи сільської школи в довідці в РВ НКВС, характеризував Григорія Івановича такими словами (орфографія оригіналу): «…був активний затятий цирковник ось ви Бога нівірите і нічого все немає і не буде приєтою радянській владі». Дивовижна, блискуча характеристика для віруючої людини, хоч і дійшла до нас у вигляді доносу. У обвинувальному висновку він також характеризується як активний церковник.
Будучи звинуваченим у справі про повстанську організацію, Григорія Івановича заарештували 6 листопада 1937 року. На єдиному допиті провини своєї за жодним пунктом звинувачення не визнав і нікого не обмовив. 6 грудня 1937 року Григорія Берденьова було засуджено до розстрілу.

Знайшли помилку