Житія святих,  Червень

Мученик Дула Кілікійський

Місяця червня на 15-й день

Святий мученик Дула був благочестивим християнином із міста Преторіади. У розпал гоніння на християн за Максиміна (305-313) його схопили і представили на суд правителю Кілікійської області Максиму. Перед початком суду святий старанно просив Господа дарувати йому силу слова для викриття ідолопоклонства.

На допитах святий мученик мужньо сповідував Христа і зухвало викрив неправдиву релігію язичників та їхніх богів із ганебними людськими пристрастями й пороками. Правитель намагався спростувати віру в Христа, але не міг протистояти благодатному слову святого Дули. Наведений цим у лють, він нещадно мучив його і відправив після допитів у в’язницю. На кожен новий допит святий мученик з’являвся все таким же міцним і духом, і тілом, готовим на нові муки. На останньому допиті святому Дулі відірвали нижню щелепу, перебили коліна, прив’язали до колісниці правителя і тягнули за нею. На цьому страдницькому шляху святий мученик, осінивши себе хресним знаменням, помер.

Його тіло відв’язали від колісниці і кинули в річку. Течія річки принесла останки святого мученика Дули до його рідного міста і прибила до берега. Собаки пастухів виявили святе тіло. Одна з них сиділа й оберігала тіло мученика від птахів, а інша принесла в зубах пастуший одяг і прикрила тіло святого. Пастухи привели до тіла святого мученика Дули християн, які й здійснили поховання.

Знайшли помилку