Житія святих,  Грудень

Мученик Дорофей Климашев

Місяця грудя на 10-й день

Мученик Дорофей народився 22 червня 1869 року у селі Полухтіно Касимівського повіту Рязанської губернії. Походив Дорофій Олексійович із селян середняків-одноосібників кустарів, а ремеслом він володів найнеобхіднішим — шевським. Село Полухтіно входило до складу Погостинського приходу, і Дорофій Олексійович був членом церковної ради. Крім кустарного промислу, він мав невелике особисте господарство, що складалося з коня та корови. 1932 року за несплату твердого завдання все майно Дорофія Олексійовича та його сім’ї було вилучено до колгоспу.
У сім’ї Дорофія Олексійовича, окрім дружини Василиси, був ще син Василь та невістка Марія, які після розкуркулювання змушені були піти на роботу до колгоспу. Голова сільської ради, бачачи глибоке релігійне почуття простого сільського шевця, у довідці для райвідділу НКВС характеризує Дорофія Олексійовича як «вороже налаштованого до Ради влади, який веде діяльність з поширення провокаційних чуток на вождів держави та уряду, а також ганьбить нову конституцію».
Заарештовано і допитано Дорофея Олексійовича 27 вересня 1937 року. На допиті мученик все заперечував і не вимовив жодного слова щодо будь-кого з інших обвинувачених. 6 грудня 1937 року постановою «трійки» УНКВС СРСР Рязанської області, разом з іншими підсудними, Дорофій Олексійович Климашев був засуджений до розстрілу.