Мученик Діомид Тарсянин, Нікейський p1aqtlr7627vp128d175vho8k0v3
Житія святих,  Серпень

Мученик Діомид Тарсянин, Нікейський

Місяця серпня на 16-й день

Мученик Діомід народився в Тарсі Кілікійському, за професією був лікарем, а за вірою – християнином, і лікував не тільки від тілесних, а й від душевних хвороб. Багатьох язичників він просвітив вірою в Христа і хрестив. Церква шанує його як цілителя і закликає його ім’я під час здійснення таїнства Єлеосвячення.

Святий Діомид багато подорожував, навертаючи людей до істинної віри. Коли він прийшов у місто Нікею, імператор Діоклітіан (284-305) послав воїнів узяти його. Дорогою з Нікеї до Нікомідії він зійшов із воза, щоб помолитися, і помер. На доказ виконаного доручення воїни відсікли йому голову, але самі осліпли. Діоклітіан наказав віднести голову назад до тіла. Коли воїни виконали наказ, вони прозріли і увірували в Христа.

Тропарь мученику Диомиду Тарсянину, Никейскому

Мучи́тельнии сосу́ди устро́иша ти путь к Небесе́м,/ Христо́в во́ине Диоми́де,/ победи́в диа́вольския ко́зни,/ и на Небесе́х у Христа́ просла́вися,// моли́ся за творя́щих ве́рою па́мять твою́.

Кондак мученику Диомиду Тарсянину, Никейскому, глас 2

И́стинный и непобеди́мый страстоте́рпец,/ благоче́стия и благода́ти Небе́сный таи́нник я́влься,/ Диоми́де пресла́вне,/ победи́в мучи́теля и победоно́сец быв,// венцы́ побе́дными просла́вися.