Житія святих,  Грудень

Мученик Борис Успенський

Місяця грудня на 2-й день

Мученик Борис Костянтинович Успенський народився 1895 року в селі Караваєво Володимирської губернії в сім’ї священика Костянтина Успенського. Здобув освіту в духовній семінарії. Служив писарем у Червоній армії. Після демобілізації працював рахівником, останні роки жив разом із батьком-священиком у селі Васютино.

У 1937 році співробітники НКВС примусили деяких жителів села до лжесвідчення, щоб заарештувати священика і його сина. Лжесвідки засвідчили, нібито Борис Успенський говорив, що “під час богослужіння гріх працювати, а потрібно йти до церкви і молитися Богові, Господь пошле гарний урожай”.

У листопаді 1937 року протоієрея Костянтина та його сина Бориса заарештували й ув’язнили в місті Ногінську. Ніякої провини за собою Борис Костянтинович не визнав. За “антирадянську агітацію” протоієрея Костянтина було засуджено до розстрілу, а його сина Бориса – до 10 років ув’язнення у виправно-трудовому таборі. Мученик Борис Успенський помер у Сиблазі в Кемеровській області 15 грудня 1942 року.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 17 липня 2001 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.