Мученик Афанасій Жуланов

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 7-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / місяця січня на 29-й день — Собор Єкатеринбурзьких святих / у неділю після 29 січня — Собор святих Пермської митрополії (перехідне)

Мученик Афанасій народився 1890 року в сім’ї селянина Михайла Жуланова. Закінчивши школу грамоти, він з 1911-го до 1913 року служив церковником при Пискорській Спасо-Преображенській церкві Солікамського повіту Пермської губернії. 11 січня 1914 року Афанасій був призначений псаломщиком до Афанасіє-Кирилівської церкви в селі Бісерть Красноуфимського повіту і 14 січня того ж року був посвячений в стихар. Там і пройшли всі подальші роки його нетривалого життя.

Відомо, що Афанасій Михайлович був одружений з дівицею Зинаїдою Григоріївною. У подружжя було дві маленькі доньки, Людмила і Марія.

Псаломщик Афанасій Жуланов був розстріляний більшовиками 2 / 15 серпня 1918 року. Через два дні в Різдво-Богородичній єдиновірницькій церкві Бісертського заводу відбулося його відспівування, звершене священником Євграфом Конопльовим. Після цього мученик був похований на парафіяльному кладовищі селища.