...
«Казанська Ікона Богородиці, іменована "В’язниківська"» p188ijk9u7921ntadsl159617763
Житія святих,  Ікони

«Казанська Ікона Богородиці, іменована “В’язниківська”»

Місяця липня на 8-й день

Казанська ікона Божої Матері, іменована Вязниковською, перебувала в соборному храмі міста В’язники Володимирської єпархії. Свята ікона прославилася численними чудесами. Віряни, які притікали до Пресвятої Богородиці з вірою і сподіванням, отримували від Її образу зцілення і розраду.

У 1624 році з благословення Святішого Патріарха Філарета було проведено розслідування чудес за молитвами до Пресвятої Богородиці перед Її В’язниківською іконою. Ось як свідчить про це церковний літопис: “Літа від Світобудови 7132, а від Р. Хр. 1624, 11 жовтня, за указом великого государя Михайла Феодоровича та з благословення святішого патріарха Філарета Московського і всієї Росії, архімандрит Володимирського Різдвяного монастиря Порфирій і з ним Спасо-Златовратського монастиря ігумен Варсонофій, та соборний протопоп зі священиками та дияконами надіслані були до В’язниківської слободи для свідоцтва чудес від ікони Казанської Богоматері. 13 жовтня, під час Божественної літургії, відбулося від тієї ікони зцілення дяку Іродіону, який розумом був пошкоджений і внутрішньою недугою хворів багато років. Тоді ж під час молебного співу отримала зцілення Володимирського повіту, Різдвяного монастиря, села Насекіної селянка Ксенія Семенова, яка не бачила одним оком кілька років. Прийшовши за обіцянкою до Пресвятої Богородиці помолитися, вона випила святої води, омила очі, після чого і прозріла. Зазначений архімандрит був свідком цих чудес, наказав описати й інші чудеса, що були від ікони Пресвятої Богородиці”.

Після проведеного слідства всі випадки зцілень від святого образу підтвердилися, і ікону було визнано чудотворною.