Казанська (В'язниківська) ікона Божої Матері p188ijk9u7921ntadsl159617763
Ікони

Казанська (В’язниківська) ікона Божої Матері

Місяця липня на 8-й день

Казанська ікона Божої Матері, іменована В’язниківською, перебувала в соборному храмі міста В’язники Володимирської єпархії. Свята ікона прославилася численними чудесами. Віряни, які притікали до Пресвятої Богородиці з вірою і упованням, отримували від Її образу зцілення і розраду.

У 1624 році з благословення патріарха Філарета було проведено розслідування чудес по молитвам до Пресвятої Богородиці перед Її В’язниківською іконою. Ось як свідчить про це церковний літопис: “Літа від Створення світу 7132, а від Р. Хр. 1624, 11 жовтня, за указом великого государя Михаїла Феодоровича та з благословення святішого патріарха Філарета Московського і всієї Росії, архімандрит Володимирського Різдвяного монастиря Порфирій і з ним Спасо-Златовратського монастиря ігумен Варсонофій, та соборний протопоп зі священниками й дияконами надіслані були до В’язниківської слободи для засвідчення чудес від ікони Казанської Богоматері. 13 жовтня, під час Божественної літургії, відбулося від тієї ікони зцілення д’яка Іродіона, який розумом був пошкоджений і внутрішньою недугою хворів багато років. Тоді ж під час молебного співу отримала зцілення Володимирського повіту, Різдвяного монастиря, села Насекіної селянка Ксенія Семенова, яка не бачила одним оком кілька років. Прийшовши за обітницею до Пресвятої Богородиці помолитися, вона випила святої води, омила очі, після чого і прозріла. Зазначений архімандрит був свідком цих чудес, наказав описати й інші чудеса, що були від ікони Пресвятої Богородиці”.

Після проведеного слідства всі випадки зцілень від святого образу підтвердилися, і ікону було визнано чудотворною.