«Казанська Ікона Богородиці, іменована "Тобольська"» p188ikj2pa1pak16k2dc5149f12733
Житія святих,  Ікони

«Казанська Ікона Богородиці, іменована “Тобольська”»

Місяця липня на 8-й день

Чудотворна Казанська ікона Божої Матері з’явилася в місті Тобольську 1661 року за таких обставин: дяк Тобольського Знам’янського монастиря Іоанникій повідав про триразові явлення святителя, що бували йому уві сні, якого він сприйняв за святого митрополита Філіпа, що велів йому від імені Богородиці взяти Казанську ікону, яка нехтував, стоявши в комірчині церкви Трьох Святителів, і поставити в новому храмі, який слід спорудити за три дні, а на четвертий освятити. “Тоді, – сказав святитель, який з’явився, – у місті припиняться проливні дощі і зникнуть шкідливі комахи”. Іоанникій побоявся відразу відкрити настоятелю про ці видіння. На утрені, під час читання оповіді про явлення Божої Матері в Казані, він упав у глибоку непритомність. Прийшовши до тями, дяк усе розповів своєму духівнику, а той – настоятелю.

Повеління Пречистої Діви було виконано. Спочатку був здійснений хресний хід зі святим образом на місце зведення храму, який і був побудований за три дні, а на четвертий – освячений. Народ зі сльозами прославив милосердя Цариці Небесної. Постійні дощі в тій місцевості відразу припинилися. Відтоді від ікони Богородиці почали звершуватися чудесні зцілення.