Казанська (Тобольська) ікона Божої Матері p188ikj2pa1pak16k2dc5149f12733
Ікони

Казанська (Тобольська) ікона Божої Матері

Місяця липня на 8-й день

Чудотворна Казанська ікона Божої Матері з’явилася в місті Тобольську 1661 року за таких обставин. Дяк Тобольського Знам’янського монастиря Іоаннікій повідав про триразові явлення святителя, що бували йому уві сні, якого він прийняв за святого митрополита Филипа, котрий велів йому від імені Богородиці взяти Казанську ікону, яка стояла в комірчині церкви Трьох святителів, і поставити в новому храмі, який слід спорудити за три дні, а на четвертий освятити. “Тоді, – сказав святитель, який з’явився, – у місті припиняться проливні дощі і зникнуть шкідливі комахи”.

Іоаннікій побоявся відразу відкрити настоятелю про ці видіння. На утрені, під час читання оповіді про з’явлення Божої Матері в Казані, він знепритомнів. Отямившись, дяк усе розповів своєму духівнику, а той повідомив настоятелю.

Повеління Пречистої Діви було виконане. Спочатку був звершений хресний хід зі святим образом на місце зведення храму, який і був побудований за три дні, а на четвертий день був освячений. Народ зі сльозами прославив милосердя Цариці Небесної. Постійні дощі в тій місцевості відразу припинилися. Відтоді від ікони Богородиці стали відбуватися дивовижні зцілення.