...
Ікона Пресвятої Богородиці іменована “О Всєпєтая Маті” d hblK6FAlU
Ікони

Ікона Пресвятої Богородиці іменована “О Всєпєтая Маті”

Місяця жовтня на 6-й день

Арапетський або Аравійський образ Богородиці – одна з найбільш древніх ікон. Нічого не відомо ні про час, ні про місце його явлення. Одні вважають, що ікона була явлена і прославилася на початку IV ст. згідно з іншими джерелами святиня явилася у І ст., коли Апостол Фома проповідував Євангеліє у Індії.

Крім вищезгаданих назв ікону ще називають «О Всепетая Мати». Причиною цього є написання на каймі муарового мафорія Матері Божої тексту строфи 13-го кондака Великого Акафіста, що починається словами «О Всепетая Мати». Також на каймі мафорія зображені слова, якими починається Великий Акафіст.

Найбільш раннє зображення Богородиці «О Всепетая Мати» зустрічається на декількох листах Сійського іконописного оригіналу XVII ст. На одному з них образ названий «Арапським». На іконах ХХ ст. зустрічається назва «Аравійська».

У 2007 р. єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней передав до Ніжинського Благовіщенського чоловічого монастиря, який відроджувався з руїн, старовинну ікону (к. XVII ‒ поч. XVIII ст.) Пресвятої Богородиці, іменовану “О Всєпєтая Маті”. Цей образ став відразу особливо шанованим у ніжинській обителі.
Перед іконою завжди горять незгасні лампади, стоять живі квіти. Кожного дня перед початком Божественної літургії перед образом Божої Матері читається акафіст Благовіщеню Пресвятої Богородиці.
У Благовіщенському чоловічому монастирі м. Ніжина фіксуються випадки благодатної допомоги Пресвятої Богородиці по молитвам перед Її святою іконою.
У книзі Є. Поселянина “Богоматерь. Описание Ее земной жизни и чудотворных икон” зазначається дата святкування на честь ікони “О Всєпєтая Маті” ‒ 6/19 жовтня.

Знайшли помилку