Ікона Божої Матері іменована «Взиграння» p1ctaadu6j1ekr1035ab450q1ccd3 1
Ікони

Ікона Божої Матері іменована «Взиграння»

Місяця листопада на 7-й день

Протягом багатьох років ікона була одним із символів Миколо-Угреської обителі (нині м. Дзержинський Московської області) якому згодом з’явилася чудотворна ікона Божої Матері, яка отримала назву «Взиграння».

Після революції під час руйнування обителі ікона зникла. Донині зберігся список чудотворної ікони 1814 року. Нині цей древній образ є частиною зборів Московського Державного об’єднаного музею-заповідника. У 90-х роках XX століття з нього було виконано кілька списків, один із яких був переданий Миколо-Угреському монастирю і нині перебуває в музеї-різниці обителі.

В обителі знаходиться ще один шанований образ ікони Божої Матері «Взиграння». Як повідомляє сайт Миколо-Угреської обителі: «На початку XXI століття в Ніколо-Угреському монастирі відбулося чудове здобуття ще одного образу Божої Матері «Взиграння». Промисловим чином група віруючих людей, які побажали залишитися невідомими, передала в нашу обитель список з ікони Пречистої Діви, який хоч стилістично і відрізняється від явленого Угреського образу, але належить до того ж іконографічного типу. З хресною ходою братія обителі, її парафіяни урочисто зустріли біля Святої брами ікону «Взиграння Немовляти». Образ занесли до Спасо-Преображенського собору, в якому він зберігається і до цього дня, по праву будучи одним з найбільш шанованих у монастирі».

Угреський образ «Взиграння» відрізняється від найпоширеніших варіантів цього образу під назвою «Взиграння Немовляти». У більшості композицій цієї ікони Немовля Ісус, що сидить на лівій або правій руці Богородиці, зображений ніби граючим і рвучко тягнеться ручками до лику Своєї Матері, торкаючись Її підборіддя або щоки, різко закинувши назад голову. Ікони з назвою «Взиграння Немовляти» поширені на Балканах та на Афоні. У Росії у день святкування Угреського образу традиційно відзначається свято всіх ікон Божої Матері “Взиграння”.

Знайшли помилку