«Ікона Божої Матері, іменована "Скоропослушниця"» p1b1redbusark1tfg1bq1dli1ujj7
Ікони

«Ікона Божої Матері, іменована “Скоропослушниця”»

Місяця листопада на 9-й день

Ікона Божої Матері, що називається “Скоропослушниця” – древній чудотворний образ, знаходиться на Святій Горі Афон, у монастирі Дохіар. Монастирське передання відносить час її написання до Х століття, на час життя настоятеля обителі святого Неофіта. У 1664 році трапезничий Ніл, проходячи в нічний час у трапезну із запаленою лучиною, почув від образу Богородиці, що висів над дверима, голос, що закликає його надалі тут не ходити і не коптити ікону. Монах подумав, що це жарт якогось брата, знехтував знаменням і продовжував ходити в трапезну з копченою лучиною. Раптом він осліп. У гіркому каятті молився Ніл перед іконою Божої Матері, благаючи про прощення. І знову почув чудесний голос, що сповіщав про прощення і повернення зору і наказує сповістити всієї братії: “З цього часу іменуватиметься ця ікона Моя Скоропослушницею, тому що швидку всім, хто припливає до неї, буду виявляти милість і виконання прохань”. Пресвята Богородиця виконала і тепер виконує Свою обіцянку – виявляє швидку допомогу та втіху всім, хто з вірою до Неї припливає.

На Русі завжди мали велику любов і шанування списки з чудотворної Афонської ікони “Скоропослушниця”. Багато хто з них прославився чудесами. Особливо відзначалися випадки лікування від падучої хвороби та біснування.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

 

Тропaрь, глaсъ д7:

Къ бцdэ притецeмъ, сyщіи въ бэдaхъ, и3 с™ёй їкHнэ є3S нhнэ припадeмъ, съ вёрою зовyще и3з8 глубины2 души2: ск0рw нaше ўслhши молeніе, дв7о, ћкw скоропослyшница нарeкшаzсz. тебe бо раби2 твои2 въ нyждахъ гот0вую пом0щницу и4мамы.

Кондaкъ, глaсъ и7:

Въ м0ри житeйстэмъ њбуревaеміи, треволнeнію подпaдаемъ страстeй и3 и3скушeній. подaждь u5бо нaмъ, гпcжE, рyку п0мощи, ћкоже петр0ви сн7ъ тв0й, и3 ўскори2 t бёдъ и3збaвити ны2, да зовeмъ ти2: рaдуйсz, всебlгaz скоропослyшнице.

Ще в розробці

Знайшли помилку