...
Ікони

Ікона Божої Матері іменована «Скоропослушниця»

Місяця листопада на 9-й день

Ікона Божої Матері, що називається “Скоропослушниця” – древній чудотворний образ, знаходиться на Святій Горі Афон, у монастирі Дохіар. Монастирське передання відносить час її написання до Х століття, на час життя настоятеля обителі святого Неофіта. У 1664 році трапезничий Ніл, проходячи в нічний час у трапезну із запаленою лучиною, почув від образу Богородиці, що висів над дверима, голос, що закликає його надалі тут не ходити і не коптити ікону. Монах подумав, що це жарт якогось брата, знехтував знаменням і продовжував ходити в трапезну з копченою лучиною. Раптом він осліп. У гіркому каятті молився Ніл перед іконою Божої Матері, благаючи про прощення. І знову почув чудесний голос, що сповіщав про прощення і повернення зору і наказує сповістити всієї братії: “З цього часу іменуватиметься ця ікона Моя Скоропослушницею, тому що швидку всім, хто припливає до неї, буду виявляти милість і виконання прохань”. Пресвята Богородиця виконала і тепер виконує Свою обіцянку – виявляє швидку допомогу та втіху всім, хто з вірою до Неї припливає.

На Русі завжди мали велику любов і шанування списки з чудотворної Афонської ікони “Скоропослушниця”. Багато хто з них прославився чудесами. Особливо відзначалися випадки лікування від падучої хвороби та біснування.

У 1938 році Афонська обитель Дохіар принесла в дар Російській Духовній Місії в Єрусалимі список із чудотворної ікони Божої Матері “Скоропослушниця”.

У Росію списки з ікони великому числі почали надходити з Афона в XIX столітті. Вони всюди користувалися великою любов’ю та шануванням, багато хто прославився чудесами — особливо зціленнями від падучої та біснування. Списків існувало багато, але нижче перераховані лише найвідоміші з них.

В Афонській каплиці на честь святого великомученика Пантелеїмона біля Володимирської брами Китай-міста (Москва).

Знайшли помилку