...
Ікона Божої Матері іменована "Новодворська" p1b43fi29a1ikaikh17op1rk118335
Ікони

Ікона Божої Матері іменована “Новодворська”

Місяця грудня на 20-й день

Прототип Новодворської ікони Божої Матері був написаний святителем Петром, митрополитом Московським (пам’ять 21 грудня), імовірно в 1320 році. Будучи ще ієромонахом монастиря на Волині та випросивши благословення ігумена, Петро залишив обитель у пошуках відокремленого місця. На річці Раті, біля урочища, яке називалося Новий Палац, він поставив келію і став подвизатися в безмовності. Згодом дома його подвигів утворився монастир, названий Новодворским

Після підписання Брестської унії, під час гоніння уніатів, які пограбували Новодворський монастир, святу ікону було перенесено якимсь ієромонахом Яковом до Чернігівського Єлецького Свято-Успенського монастиря.

Потім Чернігівський Преосвященний Антоній (Стахівський) благословив цією іконою Симеона, будівельника Суражської обителі (скасовано 1766 року). 14 серпня 1677 року, під час перенесення хресною ходою зі старої церкви в нову, святий образ Божої Матері виявив чудові знамення. Святитель Димитрій Ростовський, який прибув на поклоніння чудотворній іконі, був свідком того, що єпископ Целерський Никодим після Літургії 16 серпня оголошував перед присутніми віруючими ці чудеса.

Згодом чудотворний Новодворський образ Пресвятої Богородиці перебував у Новгород-Сіверському Спасо-Преображенському монастирі, закритому наприкінці 50-х років XX століття. Сам первообраз святої ікони в роки лихоліття було втрачено.

Одним з ченців скасованого монастиря список з чудотворного образу було перенесено до м. Ніжина, а в 1997 році його було передано до місцевої Хрестовоздвиженської церкви. У 2000 році Новодворську ікону Божої Матері було поміщено в кіот, щонеділі перед чудотворним чином служить акафіст Покрову Пресвятої Богородиці.

Інші списки з чудотворної Новодворської ікони Божої Матері знаходились у Кам’янському Успенському жіночому монастирі Новозибківського повіту Чернігівської губернії та у Київському Золотоверхому Михайлівському монастирі.

У 2004 році під час відвідування Спасо-Преображенського Новгород-Сіверського монастиря президентами Росії, України та Білорусі, список із чудотворної ікони, написаний у XVIII ст., був передано в дар обителі.

Новодворська ікона Пресвятої Богородиці є поясним зображенням Богоматері з Божественним Немовлям на Її лівій руці, глави Яких прикрашені вінцями.

Знайшли помилку