...
«Ікона Різдва Пресвятої Богородиці, іменована „Глинська (Пустинно-Глинська)“» p188lj8rvg1opd1gj0r3u1o1v1o7m7
Житія святих,  Ікони

«Ікона Різдва Пресвятої Богородиці, іменована „Глинська (Пустинно-Глинська)“»

Перехідне святкування у 9-ту п’ятницю після Пасхи / вересня на 8-й день

Ця ікона “Різдво Пресвятої Богородиці” на початку XVI століття чудесним чином з’явилася бджолярам, які влаштовували в лісі вулики. 1648 року на місці явлення ікони засновано Глинську пустинь, що отримала свою назву від благодійників монастиря – роду бояр Глинських, які володіють навколишньою місцевістю. Ікона прославилася численними зціленнями. Нині, на жаль, чудотворна ікона втрачена.

На стародавній іконі на тлі 3-х прогонової арки представлено постать святої праведної Анни на високому ложі, у прорізах арки зображено: жінку, яка несе дари, і святого праведного Іоакима. У правому нижньому кутку ікони – служниця з немовлям Марією на руках, поруч із нею купіль, що нагадує про оновлення та очищення людського роду.

Пізніше ікону вклали в срібний кіот із самостійним зображенням: на хмарах ангели, які стоять перед чудотворним образом, підтримують святиню, над якою в оточенні херувимів благословляє Господь Саваоф. У сучасній іконографії наявність на іконах Різдва Богородиці зображення Бога Саваофа слугує ознакою приналежності до Глинського варіанта, незалежно від того, чи відокремлені зображені постаті обрисами арки, чи ні. Проте в Глинській пустині знаходиться древній список ікони без зображення Бога Отця.

Свято-Різдва Богородиці Глинська пустинь після десятиліть забуття і розрухи, 1994 року, повернута Церкві. Знаходиться на Україні: село Соснівка, Глухівський район, Сумська обл.

На жаль, 1922 року після закриття Глинської пустині більшовиками першообраз було втрачено, але зберігся древній шанований список ікони. Він перебуває у відродженій обителі в соборі Різдва Пресвятої Богородиці Глинської пустині.

Останнє повідомлення про ікону було якраз пов’язане із селом Шалигіним Путивльського повіту 1922 року. Нині відомостей про місце перебування образу немає, Глинська ікона Різдва Богородиці вважається втраченою. Можливо, Пресвята Богородиця явить її вкотре десь у потрібний час, адже це тільки Їй відомо, коли і де це має статися.

Сам чудотворний образ, Глинська ікона Різдва Богородиці, зараз незримий, але, і залишаючись незримим, він продовжує виливати благодатну силу на тих, хто зі щирою вірою і чистим серцем звертається по допомогу до Цариці Небесної. Бо, за справедливим твердженням святителя Ігнатія Брянчанінова, “ікони Божої Матері являють чудеса по всій землі, проповідують, свідчать, закарбовують знаменнями істину вчення Христового”.

Знайшли помилку