«Ікона Божой Мітері, іменована "Феодотіївська"» p1ed74j0vjmh2jo9agi1ks1n3q4
Житія святих,  Ікони

«Ікона Божой Мітері, іменована “Феодотіївська”»

Місяця липня на 2-й день

Святиня Рязанської землі. З’явилася 1483 року в околицях Рязані в пустельному місці, іменованому “Старе”, поблизу села Феодотьєве. Оскільки від ікони стали відбуватися численні зцілення, то за велінням рязанського князя її було перенесено в місто Рязань і з належною честю поставлено в соборному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. У 1611 році за розпорядженням архієпископа Рязанського Феодорита з явленої ікони зняли копію і відіслали в село Феодотьєво.

Літописи зафіксували чудесні зцілення силою Божої Матері від морової виразки 1771 року. Феодотьєвську ікону носили як містом, так і навколишніми селищами. Якщо її приносили в який-небудь будинок, до якого хвороба ще не була занесена, то в ньому морова виразка абсолютно не з’являлася впродовж усього подальшого часу; якщо ж будинок був уже заражений моровою виразкою, то вона негайно припинялася.

Інший разючий випадок чудесного зцілення від ікони Богородиці відноситься до 1812 року. У будинку одного жителя Рязані, відставного сержанта, лежала його хвора своячениця Ксенія. Вона сильно мучилася хворобою очей і протягом 13 тижнів не могла нічого бачити. 19 березня 1812 року в сусідній будинок було принесено Феодотьєвську ікону.

Сестра хворої Ксенії пішла туди, щоб попросити дозволу принести ікону і в свій будинок. У цей час Ксенія ніби задрімала і побачила уві сні якусь незнайому жінку, яка сказала їй: “Встань, бо до тебе скоро прийде Велика Гостя, і ти побачиш Її”. Хвора відповіла: “Як же я можу побачити Її, якщо я осліпла”. “Повір мені, ти Її побачиш”, – знову підтвердила невідома жінка. Хвора після цього прийшла до тями і дивувалася, що б означало це видіння. Невдовзі принесли чудотворну ікону і почали служити молебень з акафістом. Під час читання акафісту вії у хворої стали здригатися, а під час читання кондака “О, Всепетая Мати” очі її раптово розкрилися.

Жителі Рязані здавна шанують Феодотьєвську ікону, і перед нею завжди буває багато молільників. Її дуже часто брали в домівки і служили молебні перед початком якоїсь сімейної справи, наприклад, одруження. Не раз під час бездощів’я з нею здійснювали хресний хід, і засуха припинялися.

Святкування цієї ікони (2 липня за старим стилем) встановлено 1618 року на згадку про позбавлення Рязані від навали розбійницьких загонів запорізьких козаків.

Після закриття Успенського собору в 30-х роках ХХ століття сліди першообразу загубилися. Можливо, ікона перебуває в музейних запасниках. Але до наших днів дійшли її списки (копії), також прославлені чудесами. Один із них перебуває в селі Федотьєво Спаського району Рязанської області, інший – у Рязанському кафедральному Борисоглібському соборі.

Знайшли помилку