Ікона Божої Матері, йменована «Виховання» p1bbc08aqi4gh103d1gtq35f53f3
Березень,  Житія святих

Ікона Божої Матері, йменована «Виховання»

Місяця березня на 5-й день

На іконі, іменованій “Виховання”, Божа Матір зображується з Предвічним Немовлям, що сидить на Її лівій руці. Права рука Христа простягнута вгору до лику Пречистої Діви. До 1917 року святий образ містився в Казанському соборі на Красній площі, але після його руйнування його було загублено, зараз там перебуває список із чудотворної ікони, який прославився по всій Росії своїми чудотворіннями. Назва ікони говорить сама за себе. Перед нею батьки моляться за своїх дітей, просячи у Пресвятої Богородиці взяти їх під Її покров, послати їм розум і наповнити серце премудрістю. Також до наших днів дійшла і коротка молитва до цього образу: “Вручаю дитя моє цілком Господу моєму Іісусу Христу і Твоєму, Пречиста, небесному заступництву”.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Воспитание», глас 4

Воспита́вшейся во хра́ме во свята́я святы́х,/ оде́янней ве́рою и прему́дростию и безме́рным де́вством,/ Архистрати́г Гаврии́л принесе́ с небесе́ целова́ние/ и е́же ра́дуйся, ра́дуйся Благослове́нная,// ра́дуйся, Препросла́вленная, Госпо́дь с Тобо́ю.

Молитва Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Воспитание»

О, Пресвята́я Влады́чице Де́во Богоро́дице, спаси́ и сохрани́ под кро́вом Твои́м ча́д мои́х (имена́ и́х), все́х отроко́в, отрокови́ц и младе́нцев, креще́ных и безымя́нных и во чре́ве ма́тере носи́мых. Покры́й и́х ри́зою Твоего́ Матери́нства, соблюди́ и́х во стра́се Бо́жием и в послуша́нии роди́телем, умоли́ Сы́на Твоего́ и Го́спода на́шего, да да́рует и́м поле́зная ко спасе́нию и́х. Вруча́ю и́х Ма́тернему смотре́нию Твоему́, я́ко Ты́ еси́ Боже́ственный покро́в рабо́м Твои́м. Ами́нь.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку