Ікона Божої Матері "Страсна" full bm 595
Житія святих,  Серпень

Ікона Божої Матері “Страсна”

Місяця серпня на 13-й день

“Страсна” ікона отримала свою назву від того, що по сторонах лику Пресвятої Богородиці на ній зображені два ангели з знаряддями страждань Христових.

Прославилася ж ця ікона в такий спосіб. У селі Паліцах Нижегородської губернії жила селянка Катерина, яка з самого вступу в заміжжя була одержима біснуванням. Одного разу, прийшовши до тями, вона звернулася до Богородиці з проханням позбавити її цієї напасті, даючи при цьому обіцянку піти в монастир. Отримавши зцілення, вона зовсім забула про свою обітницю, і незабаром знову злягла в ліжко від душевної недуги. Вночі Катерина побачила Богородицю, яка наказала їй іти в черниці. Катерина з жахом не наважувалася виконати наказ Божої Матері. Подібне явище повторилося двічі. За неслухняність Катерина була страшенно покарана: голова її звернулася убік, рот скривився, і вся вона впала у розслаблення. Незабаром Пресвята Богородиця знову помилувала її. Уві сні Катерина почула голос, що наказав їй йти до Нижнього Новгорода до іконописця Григорія, у якого знаходився написаний ним образ Богоматері, іменованої Одигітрією, і сповістити йому про чудесні явища.

— «Коли помолишся перед цим образом, — сказала Богородиця, — отримаєш зцілення сама, і багато інших».

За сказаним, Катерина отримала зцілення, і після цього перед іконою стали відбуватися багато чудес.

Ікона перенесена до Москви в Страсний монастир 1641 року.