Ікона Божої Матері іменована "Зиновінська" holy 1
Житія святих,  Ікони

Ікона Божої Матері іменована “Зиновінська”

Перехідне святкування у вівторок 1-ї седмиці після П’ятидесятниці

Написаний в ХVІІ столітті, образ Пресвятої Богородиці «Зіновінська» ще з тих давніх часів прославився зціленням від різних хвороб.

Особливо пам’ятним є чудо зцілення отрока Данила, яке відбулося в 1828 році. Вранці на новий рік п’ятирічного хлопчика раптово розбив параліч. Після молитви його батька, священика місцевої церкви протоієрея Костянтина Стрельбицького, перед чудотворним образом, хлопчик отримав чудесне зцілення. Після цього батько Данила пообіцяв Божій Матері, що майбутнє життя його сина буде повністю присвячене служінню Господу.

Минуло багато років. В архієрейському сані єпископ Модест (таке чернече ім’я отримав Данило) прибув до рідного села і в знак подяки до образу, через який він отримав допомогу Цариці Небесної, побудував величезний собор – точну копію кафедрального собору в Житомирі, а також розпорядився написати образи чудотворної Зіновінської ікони.

У 30-ті роки ХХ століття собор був зруйнований. Доля ікон тривалий час залишалася невідомою, поки одна місцева жителька не відкрила людям, що протягом багатьох років зберігала образи в своєму будинку.

Особливістю Зіновінського образу є те, що у Божої Матері на ньому майже зімкнуті очі. Це було відтворено і на копії, написаній з благословення єпископа Модеста. Однак в 2003 році на оригіналі ікони очі Божої Матері відкрилися, хоча на копії вони і досі залишаються закритими.

Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці «Зіновінська» визнана загальноцерковною святинею за рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 27 жовтня 2015 року. Чудотворна Ікона знаходиться в храмі на честь Усікновення чесної голови св. Іоанна Хрестителя в селі Шевченко Вінницької області.

Знайшли помилку