Волинська ікона Божої Матері Volynska ikona Bozhoi Materi
Ікони

Волинська ікона Божої Матері

Волинська ікона Божої Матері має заплутану історію походження. Різні історики говорять про різні періоди її написання. Дехто стверджує, що образ було написано у 1289-му році для кафедрального храму міста Луцька на замовлення князя Мстислава Даниловича. Пізніше ікону було перенесено в древній Свято-Покровський храм міста.

Святиня ця вшановується як чудотворна і є однією із найдавніших ікон, які було створено у Волинській іконописній школі.

Не до кінця відомо, чи пов’язані зі святинею якісь історичні події. Однак Волинська ікона Богоматері знову згадується в 1962 році, коли її було знайдено в зачиненому радянською владою Свято-Покровському храмі міста Луцька. Того ж року образ відреставрував М. Перцев (за участю І. Яригіної та І. Ярославцева) у майстерні Державного руського музею Ленінграда, а в 1997 році він був відреставрований С. Кулаковим в Національному художньому музеї України. Відтоді і донині Волинська ікона Богородиці перебуває на зберіганні в Національному художньому музеї України у Києві.