Ікона Божої Матері іменована "Урюпинська" p1ebbtlgd71gdu1i9o7fuckh1rr33

Ікона Божої Матері іменована “Урюпинська”

Урюпінський образ Божої Матері знаходився в станиці Урюпінській, розташованій на річці Хопрі. Він зберігався в місцевому храмі на честь Покрови Пресвятої Богородиці. Явище чудотворної ікони відбулося 8-го червня 1827 року, після чого вона кілька років зберігалася в келії однієї християнської подвижниці – Ірини Лазаревої, а потім її було перенесено до станиці Урюпінської спершу на церковну площу навпроти Покровської церкви, а 1854 року – до самого храму. У Покровській церкві вона зберігалася в різьбленому позолоченому кіоті.

Про обставини явлення святої ікони оповідає таке донесення Лазаревої:

“У 8 день червня 1827 року ми раптово побачили на дереві, що росте на нагірному боці нашого Урюпінського юрту, ікону Божої Матері без жодного напису її найменування. Ми тоді ж довели про це до відома місцевих священників і станичних правителів і перенесли її у своє житло, де і молилися. Дівиця, яка співмешкала зі мною, була до того 24 роки одержима недугою, і я сама хворіла понад 24 роки, страждаючи від ран в обох ногах. Одного разу ми довго молилися про позбавлення від хвороб… і через тиждень отримали прохане. Цей самий образ Божої Матері являвся у сновидінні деяким хворим, і ті з вірою вдавалися до нього й отримували швидке зцілення у своїх хворобах. Чутка про чудеса ці почала поширюватися в народі, після чого священнослужителі Урюпінської станиці перенесли ікону Божої Матері в парафіяльну Покровську церкву”.

З 1854 року і до теперішнього часу чудотворна ікона перебуває в храмі Покрови Богородиці м. Урюпинська – єдиному міському храмі, який не постраждав за радянських часів. За ці роки вона не раз рятувала місто від “морової виразки”, зцілювала стражденних. На місці, де з’явився образ, забило джерело з цілющою водою. У роки богоборства його двічі намагалися закопати, але марно.