«Ікона Божої Матері, іменована "Страсна"» p1aqh20pf6d557d411gjhnkqcb3 1
Житія святих,  Серпень

«Ікона Божої Матері, іменована “Страсна”»

Місяця серпня на 13-й день

Страсна ікона Пресвятої Богородиці отримала назву від того, що біля лику Матері Божої зображуються два Ангели зі знаряддями страстей Господніх. Про прославлення ікони відомо таке: одна благочестива жінка, Катерина, після одруження почала піддаватися нападам і біснуванню: втратила розум, тікала до лісу й неодноразово робила замах на самогубство. У хвилини просвітлення вона молилася Матері Божій і дала обітницю в разі зцілення вступити в монастир. Після одужання вона згадала про обітницю лише через довгий час, відчула страх і від душевного хвилювання злягла в ліжко. Тричі являлася їй Пресвята Богородиця, наказуючи хворій йти до Нижнього Новгорода і купити в іконописця Григорія Її ікону для молитви. Виконавши це, Катерина отримала зцілення, і відтоді від тієї ікони почали відбуватися чудеса. Святкування заради ікони відбувається 13 серпня з нагоди перенесення її 1641 року з села Палиці до Москви; на місці зустрічі її біля Тверської застави було збудовано церкву, а потім, 1654 року, Страсний монастир. Вдруге святкування заради ікони відбувається в 6-ту неділю після Великодня, в Неділю про сліпого, в пам’ять чудес, які відбулися в цей день. Прославилися також Страсні ікони Божої Матері московської церкви на честь зачаття святої Анни, в селі Єнкаєві Тамбовської єпархії.

[/su_tab